وااای از این ...

ماهی قرمز نخرید! دید و باز دید عید نروید!! سبزه نکارید!!! چهارشنبه سوری : توووووبه!!ساکت

میخواهید به طور کلی عید نوروز را حذف کنیم؟منتظر

چون بنده هرچه میفکرم میبینم:

تخم مرغ رنگ نکنید! اولآ که کی تخم مرغ شونه ای به این گرانی را دیگر رنگ میکند؟تاااازه میدانید چقدر آب رنگ در این میان هدر میرود؟؟ بجای تخم مرغ توپ پلاستیکی بگذارید!از خود راضی

سیر نگذارید!! میدانید چقدر آلودگی هوا ایجاد میکند با این همه بو؟؟سبز

سرکه نگذارید!!رنگش باعث انحراف میشود.از خود راضی

سکه نگذارید!! واه واه تو این تورم!!!هیپنوتیزم

اصلآ جمعش کنیند بابا !!

ماهی قرمز نخرید چرا که باعث میشود تعداد زیادی از این ماهی ها به علت عدم آگاهی مردم از نگهداری آنها از بین برود !! ماهی جنگجو بخرید !!

نخیرخنثی !!! بنده به عنوان یک صاحب نظر از خود راضیدر این زمینه اعلام میکنم که بنده صد سال سیاه جای ماهی قرمز زا به هیچ ماهی دیگری نمیدهم!!

"تجارت ماهی قرمز از 80 سال پیش همراه ورود چای به ایران وارد شده و اصلآ در فرهنگ ایرانی جایگاهی ندارد و اگر در نقاشی های کمال الملک هم نگاه کنید ماهی قرمز نمیبینید!!"

اولآ که چه کسی گفته 80 سال کم میباشدمتفکر؟؟هرچه که 50 سال بیشتر دوام آورد یعنی اینکه در فرهنگ ما وارد شده است!! من چیزی را فرهنگم میدانم که مادر بزرگها و پدر بزرگهایم از آن به من یاد داده  و آن را نشانه زندگی دانسته اند ! خدا رفتگان همه را بیامرزد ، چناچنه مادربزرگان بنده نیز اکنون در قید حیات میبودند و بنده می آمدم منزل میگفتم میخواهم چون خیلی زیست محیطی هستم بجای ماهی قرمز ماهی جنگجو بخرم ! بدون هیچ بحثی ایشان به بنده چشم غره ای میفرمودند و میگفتند : خوبه خوبه !! ماهی جنگجو بخریم که تا آخر سال مث سگ و گربه بیوفتین به جون هم؟؟تازه این ماهی ها تیره هستن نوه خنگ ما!! و اصلآ شگون به قرمز بودنه!!و بنده را مینشاندند سر جایم!! و من نیز اگر روزی بچه ، نوه ، نتیجه .. همچین حرفی را بزند به او همین ها را میگویم علاوه بر آن 2تا هم میزنم پس کله اش!!مژهو به زوووووررر بهش یاد میدم چطور از ماهی اش نگهداری کند!!

تازه ماهی قرمز خیلی هم جایگاه دارد و جایگاه آن در تنگ است!!زبان

کمال الملک در نقاشی اش ماهی نکشیده که نکشیدهخنثی!!خواست بکشه!!شاید یادش رفتهاز خود راضی!!یا اصلآ بلد نبودهنیشخند!!اومدیم کمال افتاده بود تو چاه!!!ما هم بیوفتیم؟؟چشم

بهتر نیست به جای آن آگاهی مردم را بالا ببرید؟؟چطور بنده همچنان ماهی قرمز سال گذشته را در تنگ دارم؟؟؟بهتر نیست روشهااااای نگهداری ماهی را یاد بگیرید؟؟؟

سبزه مصنوعیتعجب؟؟؟این دیگه جک 13 بدره؟؟اگه سبزه بجای سبز زرد باشه چیاز خود راضی؟؟بازهم به یاد اینکه مخرب محیط زیست است می افتید؟؟؟میگوید : سبزه ها هدر میرود و مردم سبزه ها را در خیابان ها رها میکنند و باعث منظره زشت محیط زیست میشوند!!ای خداااااااااا جماعت کوران فکر نمیکنید اشکال از بی ادبی و بی فرهنگی مردم است؟؟؟و مردم را باید ادب کنند نه سبزه ها را مصنوعی؟؟؟؟

سال گذشته هم که فرمودند دید و بازدید عید جوان ها نروند منحرف میشوند!!چطوره برنامه ریزی کنید شیفت خانم ها و شیفت آقایان!!آخ

دوستان !! تا جایی که میتوانید سفره های هفت سین را هر سال خوش آب و رنگ تر بچینید و زنده نگه دارید و گوووول نخوید!چیزی که باید اصلاح شود ادب و فرهنگ مردم جامعه و افزایش آگاهی است نه اصلاح سنت هایمان!!!

پ.ن: لطفآ درست زیست محیطی باشید نه افراطی!! اینها اگر واقعآ دلشان برای محیط زیست میسوخت که .... خنثی

/ 0 نظر / 21 بازدید